شرکت تولیدی خزرتیر
شرکت خزرتیر تولید کننده برتر انواع تیر برق های بتنی در مازندران
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1396

30 درصد کاهش مصرف برق با سنسورهای نوری
Image result for ‫سنسورهای نوری‬‎

هوشمندسازی ساختمان طرحی است که می‌تواند مصرف برق را تا ۳۰ درصد کاهش دهد. این پروژه را تیم آرتوان ارائه کرده است و حنیف فروزانی دانشجوی ارشد دانشگاه علوم تحقیقات در رشته مهندسی برق الکترونیک آن را مدیریت می‌کند.


شرکت تولیدی خزرتیر:


حــــوزه فعالیت این پروژه ساختمان سبز است. مسئول این طرح دانشجویی می‌گوید: این طرح بخشی از هوشمندسازی ساختمان است و هدف اصلی ما توسعه این حوزه است و نتیجه آن باعث صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در مصـــرف برق می‌شود.
 
در واقع بازار هدف این طرح، تمام مراکز دولتی وادارات و ساختمان‌های مسکونی است.
 
وی درباره نحوه کار دستگاهش می‌گوید: دستگاه ما در روشنایی ساختمان‌ها استفاده می‌شود به گونه‌ای که با حرکت کردن افراد در جلوی سنسور لامپ‌ها روشن می‌شود و همین طور در صورت نیاز از فوتوسل در تاریکی (شب‌ها) دســـتگاه فعال می‌شود در واقع دو سیستم در این دستگاه وجود دارد؛ یعنی هم سیستم حرکتی pir و هم سیستم فوتوسل به طوری که در صورت نیاز هر دوسیستم یا هر کدام از سیستم‌ها روشن می‌شود.
 
وی در ادامه می‌گوید: یکی دیگر از شاخه‌های فعالیت این پروژه بردهای الکترونیک قدرتی است و در حال حاضر بر روی PWM فعالیت می‌کنیم. دربـــاره سیستمی که روی آن کار می‌کنم برای کنترل حرکت موتور شارژ باتری، لامپ‌های روشنایی و... استفاده می‌شــــود. وی در  ادامه می‌گوید: با سنسور حرکتی نوری شروع کردیم و نوآوری‌های جدیدی در آن اضافه کردیم که هم هزینه تولید را کم و هم طول عمر آن را بیشتر کردیم و نتیجه را بهینه‌تر کردیم.
 
البته قرار است ایده‌های جدیدی هم به این محصول اضافه کنیم. وی درباره کاهش مصرف انرژی در این محصول چنین توضیح می‌دهد: زمانی که صرفه جویی در مصرف برق داشته باشیم تولید برق خصوصا در زمان اوج مصرف پایین‌تر می‌رود. متاسفانه نیروگاه‌های برقی ایران اکثرشان نیروگاه‌هایی هستند که با سوخت‌های فسیلی برق تولید می‌کنند درنتیجه آلودگی بسیار بالایی ایجاد می‌کنند. این فعال دانشجویی در ادامه می‌گوید: همان‌طور که در جریان هستید ایران جزء ده کشور آلوده جهان قرار دارد که یکی از همین آلودگی‌ها خود نیروگاه‌هاست. در واقع کاهش مصرف برق می‌تواند از این آلودگی محیط زیست بکاهد.
 
منبع: اصفهان زیبا


طبقه بندی: اخبار خزرتیر، 
برچسب ها: کاهش مصرف برق، سنسورهای نوری، شرکت تولید تیر برق، تیر برق بتنی، تیر برق بتنی H، شرکت تولیدی خزرتیر، اخبار خزرتیر،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات